Korekta rozmiaru pierścionka

Spodobał Ci się któryś z naszych modeli pierścionków, ale nie ma Twojego rozmiaru? Nie martw się!:) Prawie każdy model możemy dowolnie dla Ciebie przerobić w naszej pracowni złotniczej. Usługa zawsze jest bezpłatna i trwa góra 2 dni. Napisz lub zadzwoń do nas, podaj model i rozmiar, a my na pewno odpiszemy!

Napisz: kontakt@jubilerskawinska.pl
Napisz na FB: JubilerHSkawinska
Zadzwoń: 608 215 809

Zmiana rozmiaru pierścionka, obrączki, sygnetu złotego lub srebrnego

Jubiler H.Skawińska oferuje Państwu szereg usług związanych z przeróbką rozmiaru pierścionków, sygnetów, obrączek złotych i srebrnych. Zakres naszych usług obejmuje zwiększenie i powiększenie biżuterii nawet do 10 rozmiarów!

 1. Na czym polega proces powiększenia pierścionków złotych i srebrnych?
  Jeżeli szyna pierścionka jest wystarczająco gruba, to powiększenie polega na delikatnym rozciągnięciu jej do odpowiedniego rozmiaru. Jeżeli konieczna jest korekta o większą ilość rozmiaru, wtedy w pierścionku robi się tzw.”wstawkę”. Polega to na rozcięciu pierścionka i wlutowaniu odpowiedniej wielkości kawałka złota tej samej próby i koloru złota. Po odpowiedniej obróbce i wypolerowaniu po “wstawce” nie ma absolutnie żadnego śladu.
 2. Na czym polega proces zmniejszenia pierścionka złotego lub srebrnego?
  Proces zmniejszenia pierścionka polega na wycięciu odpowiedniej wielkości kawałka szyny i ponownym jego zlutowaniu. Proces zmniejszenia, powiększenia czy “wstawki” nie wpływa w żaden sposób na trwałość biżuterii.
 3. Czy w każdym pierścionku można dokonać korekty rozmiaru?
  Na możliwość zmiany rozmiaru wpływ ma wielkość, rodzaj oraz sposób oprawienia kamienia.
 4. Ile kosztuje usługa zmiany rozmiaru pierścionka?
  Cena zależy od konstrukcji pierścionka, koloru złota, rodzaju i wielkości kamieni oraz stopnia trudności pracy. Dlatego cena do każdej usługi jest ustalana indywidualnie. W przypadku pierścionków zakupionych u nas, korekta rozmiaru zawsze jest bezpłatna i trwa zazwyczaj 1-2 dni.
 5.  Na czym polega proces korekty rozmiaru obrączek ślubnych?
  W większości przypadków proces powiększenia obrączek polega na ich delikatnym rozciągnięciu bez potrzeby przecięcia. Natomiast proces zmniejszenia na delikatnym ściśnięciu, także bez potrzeby przecięcia. Posiadamy odpowiedni sprzęt i umiejętności, dlatego podejmujemy się także trudnych wyzwań, np. powiększenia obrączek dwukolorowych lub z kamieniami.
 6. Czy w każdej obrączce można dokonać korekty rozmiaru?
  Ze względu na ilość kamieni i złożoność różnych kolorów złota w obrączkach, nie każde obrączki można zmniejszać lub powiększać.
 7. Ile kosztuje usługa zmiany rozmiaru w obrączce?
  Tak samo jak w przypadku pierścionków cena jest ustalana indywidualnie.

Masz pytania?
ZADZWOŃ DO NAS! 🙂

Jubiler H. Skawińska 608-215-809

Masz pytania?
Zadzwoń : 608-215-809
Napisz : kontakt@jubilerskawinska.pl