Jak dbać o biżuterię

Każdy doskonale wie, że kupujemy biżuterię po to, aby ją nosić, a nie po to by leżała w szkatułce. To oczywiste!

Jednak warto wiedzieć, że przy przestrzeganiu niektórych zasad, jesteśmy w stanie przedłużyć żywotność i nieuszkodzony stan naszych błyskotek.

Przygotowaliśmy dla Państwa kilka praktycznych porad, które pozwolą zachować blask biżuterii na dłuższy czas.

  1. Pierwsza, najważniejsza zasada – biżuterię należy ściągać do wszystkich prac domowych, aby nie narazić jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania) i chemiczne (pod wpływem detergentów).
  2. Biżuterię najlepiej przechowywać w oddzielnych woreczkach lub pudełeczkach, aby uchronić ją przed ewentualnymi zarysowaniami.
  3. Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, lakierami i dezodorantami.
  4. Należy delikatnie obchodzić się z biżuterią z dmuchanego złota i srebra (puste w środku), ze względu na łatwość zagniecenia lub wgniecenia. W większości przypadków naprawa takiej biżuterii jest niemożliwa.
  5. Nie należy kąpać się w biżuterii, szczególnie w łańcuszkach, ze względu na stalową sprężynkę, która znajduje się w każdym zamku (oprócz oczywiście zamków typu szufladka). Wielokrotne zamoczenie sprężynki spowoduje jej zardzewienie i w konsekwencji zepsucie zamka. Istnieje oczywiście możliwość wymienienia samej sprężynki, bez konieczności wymiany całego zapięcia.
  6. Biżuterię samodzielnie można odświeżyć w kąpieli ciepłej wody z płynem do naczyń. Następnie delikatnie osuszyć miękką szmatką. Nie polecamy cudownych metod znalezionych w internecie do czyszczenia biżuterii. Jeżeli chcą Państwo profesjonalnie wyczyścić biżuterię zapraszamy na nasze stoisko. Posiadamy profesjonalny sprzęt jubilerski dzięki, któremu biżuteria będzie wyglądać jak nowa.
  7. Istnieją specjalne płyny do czyszczenia złota i srebra, jednak trzeba pamiętać, że nie wolno w nich zanurzać biżuterii oksydowanej (przyciemnianej), ponieważ oksyda ulegnie wybieleniu (w naszej pracowni możemy odtworzyć każdą startą oksydę). Nie należy czyścić w płynach biżuterii z kamieniami naturalnymi (bursztyn, perły, koral itp.), ponieważ mogą one ulec zmatowieniu.

Masz pytania?
Zadzwoń : 608-215-809
Napisz : kontakt@jubilerskawinska.pl